Açık Renk Parke Döşemenin Faydaları

ahşap zemin kaplama

Evinizde büyüleyici ve ilginç bir his uyandıracak dayanıklı ama çekici bir zemin mi arıyorsunuz? Birçok koyu tondan daha az egzotik olsa da, kendine has rustik bir çekiciliğe sahip olan açık renkli sert ağaç için mükemmel bir aday olabilirsiniz. Hafif parke döşeme herkes için uygun değildir, ancak geleneksel daha zengin tonları bir kenara bırakır ve daha açık renklere yönelirseniz, aşağıdaki avantajlardan bir veya daha fazlasından yararlanabilirsiniz.

Daha Fazla Alan Yanılsamasını Yaratın

Doğru tipte sert ağaç kurulursa, küçük bir ev veya daire bile geniş ve havadar görünebilir. Daha açık tonlar, özellikle amaç odayı görsel olarak genişletmekse, daha küçük alanlar için idealdir. Geniş açık renkli parke seçmek ve uyumlu açık renkli dolaplar seçmek etkiyi artırabilir.

Rustik Cazibe

Daha koyu sert ağaç seçenekleri daha çok egzotik bir çekiciliğe sahip olma eğilimindedir. Bu, doğru ortamda güzel görünse de, daha açık, daha rustik bir tonda büyüleyici bir şey var. Amacınız büyüleyici bir çiftlik evinin tuhaf görünümünü taklit etmekse, büyük olasılıkla ahşap zeminleriniz için daha açık bir renk seçmek isteyeceksiniz. Onları güneşli sarı perdeler ve diğer ilginç dokunuşlarla eşleştirerek inkar edilemez derecede ev gibi bir iç mekan yaratın. Rustik görünüm size göre değilse, parke zemin döşerseniz daha sofistike, açık renkli bir görünüm yaratabilirsiniz. Bu benzersiz tasarım, hafif döşemenin diğer avantajlarından yararlanmaya devam ederken önemli bir açıklama yapmanıza olanak tanır.

Satın Alınabilirlik

Bazı koyu renkli sert ağaçların çok uygun fiyatlı olmasına rağmen, hafif parke döşeme bütçeniz için daha kolay olma eğilimindedir. Kızıl meşe, en hafif seçeneklerden biri ve aynı zamanda Amerika Birleşik Devletleri'ndeki kitlesel mevcudiyeti nedeniyle en uygun fiyatlı seçeneklerden biridir. Bazı seçenekler, özellikle bakım maliyetlerini hesaba kattığınızda, diğerlerinden çok daha ekonomiktir.

Dayanıklılık

Bütçe ne olursa olsun, çoğu Edwardsville ev sahibi, parke döşemeye yatırım yaparken paralarının karşılığını en iyi şekilde almak istiyor. Bakıma ne kadar az zaman ve çaba harcarsanız o kadar iyidir. Birçok hafif sert ağacın dayanıklılık derecesi yüksektir, bu nedenle yoğun trafiğe dayanmasını bekleyebilirsiniz. Zeminden zemine farklılık gösterse de, genel bakım gereksinimleri minimum düzeydedir, bu nedenle sürekli dikkat etmek zorunda kalmadan çarpıcı bir zeminin keyfini çıkarabilirsiniz. Dayanıklılık, hafif döşeme kararınızda rol oynayan ana faktörlerden biriyse, çam ve huş ağacından kaçının ve bunun yerine akçaağaç veya meşeyi düşünün.

Açık renkli parke, evinizin iç mekanını tamamen değiştirerek daha büyük, daha havadar ve daha rustik görünmesini sağlayabilir. Eşsiz bir görünüme ek olarak, evinize parke zeminler kurduğunuzda daha yüksek bir yeniden satış değerinin ve olağanüstü dayanıklılığın keyfini çıkaracaksınız.