Kauçuk Zemin Kaplamaları

kauçuk zemin kaplama

kauçuk zemin kaplama firmaları kauçuk zemin kaplama fiyatları kauçuk zemin kaplama malzemeleri

Kauçuk döşeme kaplamaları, kauçuk hamurunun kükürtle volkanize edilerek, içine dolgu maddesi ve pigmentler katılarak elde edilir. Kauçuğa renk ve yumuşaklık vermesi için çeşitli dolgu maddeleri karıştırılır, malzemedeki kauçuk miktarının %35’den az olmamalıdır. Bu tür kaplamalar genelde ikiye ayrılır: Birinci tür; homojen bir tabakadan oluşan kaplamalardır. İkinci tür ise; aşınma ve taşıyıcı gibi birkaç tabakadan oluşan türdür. Bu tür kaplamalar hafif ve orta sirkülasyona uygundur. Yüksek aşınma dayanımı ve estetik bir görünüm gereken yerlerde de kullanılabilir. Estetik olmasının yanı sıra yürüme güvenliği için de uygun, mikrop üretmeyen, kimyasal maddelere ve suya dayanıklı bir kaplamadır. Elektrik direnci yüksektir. 2.5 mm kalınlıkta bir kauçuk, ayak sesi üretmez. Örneğin kaplama 10 dB düzeyinde bir yalıtım saklar. Mala perdahlı temiz ve kuru çimento şap üzerine özel yapıştırıcısıyla yapıştırılarak uygulanır. Yapıştırma işlemi 15 °C sıcaklıktan daha düşük sıcaklıklarda yapılmamalıdır. Bu malzemenin yüzeyi düz olarak da üretilebildiği gibi yuvarlak ve kare desenli kabartma alarak da üretilmektedir. Kauçuk, güzel görünüşlü, elastik, dayanıklı, kolay temizlenebilen ve üzerinde yürürken gürültü üretmeyen, 3-6 mm kalınlığında karo veya eni 1-1.5 m genişliğinde rulo şeklinde üretilen bir döşeme kaplamasıdır. Sentetik kauçuk çeşitli lif ve mineraller ile istenilen renklerde pigmentler karışımından oluşur. 

KAUÇUK ZEMİN KAPLAMA MALZEMELERİNİN GENEL ÖZELLİKLERİ

dökme kauçuk zemin kaplama fiyatları Gürültüyü absorbe eder.

epdm rulo kauçuk zemin kaplama Esnektir.

kauçuk dış zemin kaplama fiyatları Kimyasal maddelere, suya ve neme dayanıklıdır.

kauçuk granül zemin kaplama Sigara yanıklarına oldukça dirençlidir.

EPDM KAUÇUK ZEMİN KAPLAMALARI

EPDM kauçuk, zemin kaplaması olarak, kapalı ve açık tenis kortlarında, basketbol ve voleybol sahalarında, çocuk oyun alanlarında, atletizm pistlerinde, koşu ve yürüyüş yollarında, bisiklet yollarında, teras ve balkonlarda, okul bahçe zemin kaplama için yaygın olarak kullanılmaktadır.

EPDM zemin kaplamalarının avantajları;

kauçuk park zemin kaplama fiyatları Esnektir, darbelere karşı dayanıklıdır.

kauçuk zemin kaplama anadolu yakası Ultraviyole dayanımı yüksektir.

kauçuk zemin kaplama birim fiyatı Isı farklılıklarından deforme olmaz.

kauçuk zemin kaplama epdm Hijyeniktir, kolay temizlenebilir.

kauçuk zemin kaplama fiyat listesi Isı ve ses izolasyonu sağlar.

kauçuk zemin kaplama fiyatı Kaymazlık özelliği nedeniyle güvenlidir.

EPDM kauçuklar ısı, ışık ve oksidasyona karşı mükemmel dayanıklılık göstermektedir. Yüksek dolgu ve yağ alabilme özelliğinden dolayı düşük maliyette karışımlar oluşturmaktadırlar. Ayrıca elektrik izolasyon özellikleri de bulunmaktadır. Sulu ve konsantre asit ile alkalilere dayanıklılık göstermektedir. Düşük yoğunluklu olduğundan hafif malzemeler üretmek ve kolay şekil vermek mümkündür.

Ticari olarak ilk kez 1963 yılında üretilen EPM ve EPDM kauçuklar genel olarak etilen ile propilenin kopolimerizasyonuyla üretilmektedir. Bu sentetik kauçuklartı reaksiyonunda çift bağ yoktur yani tamamen doymuş yapıdadır. Bu yapısından dolayı ozon ve oksijene karşı mükemmel dayanıklılık göstermektedir. Genellikle hareketliliği düşük ve kendisini toplama müddeti uzundur. Etilen ve propilenin birleşimiyle oluşan EPM kauçukların başka polimerlerle karıştırılma imkan yoktur ve peroksit ile radyasyon dışında vulkanize edilememektedirler. EPM'i oluşturan etilen ve propilen ile dien (etilden norbornen) monomerinin reaksiyona girmesi sonucu EPDM kauçuklar üretilmektedir. EPDM kauçuklar ise başka polimerler ile karıştırılma ve peroksit dışında, kükürt ve kükürt verici sistemlerle de vulkanize olabilme özelliklerine sahiptir. EPM ve EPDM kauçuklar ozona dayanımından dolayı genellikle kapı, cam ve sünger fitil imalatında da kullanılmaktadır.

KAÇUK ZEMİN KAPLAMA TEMİZLİK VE BAKIM

Vakumlama, kuru ve ıslak paspaslama ve yıkama yapılabilir. Yüzeye alkalinli temizleyiciler uygulandığında 5 dakikadan fazla yüzeyde bırakılmamalıdır. Bu durum yüzeyin zarar görmesine neden olur.

KAUÇUK ZEMİN KAPLAMA FİYATLARI

Kauçuk zemin kaplama fiyatları kullanılacak malzemenin ve uygulama yapılacak mekanın özelliklerine göre değişiklik göstermektedir. Kauçuk zemin kaplama fiyatı almak için ücretsiz keşif formumuzu doldurabilir ya da 0216 354 00 91 numaralı telefondan bize ulaşabilirsiniz. Müşteri temsilcilerimiz en kısa sürede size ulaşarak ücretsiz keşif randevu işlemlerinizi gerçekleştirecektir.

ÖRNEK ÜRÜNLER VE UYGULAMALAR

Aşağıdaki ürünler örnek olarak verilmiştir. Ürün sayfamızı ziyaret ederek tüm renk ve modelleri daha yakından tanıyıp, size en uygun olan ürünü seçebilirsiniz.

kauçuk zemin kaplama iç mekan kauçuk zemin kaplama istanbul kauçuk zemin kaplama m2 fiyatları kauçuk zemin kaplama malzemesi

kauçuk zemin kaplama nasıl yapılır kauçuk zemin kaplama nedir kauçuk zemin kaplama özellikleri kauçuk zemin kaplama pendik

kauçuk zemin kaplama rulo kauçuk zemin kaplama teknik özellikleri kauçuk zemin kaplama uygulaması kauçuk zemin kaplamaları

kauçuk zemin kaplaması rulo kauçuk zemin kaplama fiyatları spor salonu kauçuk zemin kaplama spor salonu kauçuk zemin kaplama fiyatları