Alçak Tavanların Daha Yüksek Görünmesi

asma tavan firmaları

Yüksek tavanlı ve büyük pencereli bir ev ideal olsa da, hayalinizdeki ev listenizdeki diğer her şeyi kontrol etmeye çalıştığınızda her zaman gerçek değildir. Alçak tavanlar bir odanın sıkışık veya daha küçük hissetmesini sağlayabilir, ancak bu şekilde hissetmek zorunda değildir. Alçak tavanlı bir odayı başka bir oda gibi hissettirmek için yapılabilecek birçok küçük (ve büyük) şey vardır.

Boya Dikey Şeritler

Tasarım estetiğiniz olmayabilir, ancak şeritlerin görünümünü beğendiyseniz, düşük bir tavan için harikalar yapabilirler. Bu, duvar kağıdı kullanılarak yapılabilir veya kullanışlıysanız, maskemele bandı kullanarak dekoratif boya ile boyamayı deneyin.

Koyu Döşeme Seçin

Oda da küçük olmadığı sürece, karanlık döşeme ile gitmek aslında gözü alçak tavandan çekebilir.

Uzun Perdeler Kullanın

Uzun perdelerin tavana yakın ve yüksek bir yere monte edilmesi uzama etkisi yaratabilir. Pencereler küçük olsa bile, zeminden tavana perdeler tavanların daha yüksek hissetmesini sağlar ve odaya odaklanma özelliği ekler.

Düşük Asma Lambalardan Kaçının

Asılı lambalar yüksek tavanlar için mükemmeldir, ancak düşük bir tavanın daha da düşük görünmesini sağlar. Ayaklı lambaları veya gömme aydınlatmaları kullanmayı deneyin.

Yüksek Seviyeli Rafları Takma

Bu kadar büyük bir rafa ihtiyacınız olmasa bile, odanın daha uzun görünmesini sağlamak için göz kamaştırmaya yardımcı olurlar.

Mobilyaları Zeminde Düşük Tutun

Büyük, hacimli mobilya parçaları odayı daha küçük hissettirebilir. Bir odanın yüksekliğini görsel olarak arttırmak istiyorsanız, daha büyük mobilya parçalarını yere indirin. Düşük profilli mobilyalar, alçak tavanlı evler düşünülerek tasarlanmıştır ve bu tür alanlarda harika çalışır.