En İyi Bitmiş Parke Döşemeyi Nasıl Seçerim?

ahşap parke

Çeşitli önceden bitmiş parke döşeme türleri vardır ve doğru türü seçmek, döşemelerinizin keyfini daha uzun süre çıkarmanız için size daha iyi bir şans verecektir. Günümüzde çoğu döşeme seçeneği uzun ömürlü ve dayanıklı olacak şekilde yapılmış olsa da, bazıları belirli durumlar için diğerlerinden daha uygundur. Zeminlerinizi kişisel tercihinize ve bireysel stil zevklerinize göre de seçebilirsiniz.

Yerel satıcınıza göz atarken, ideal hazır cilalı parke döşemenizi ararken birkaç şeyi aklınızda bulundurun. Evde çocuklarınız varsa, karar verirken bunu göz önünde bulundurun. Çocuklarınızın yaşı da bir fark yaratır, çünkü farklı yaşlardaki çocuklar başka bir yaş grubundan farklı zorluklar yaratabilir. Örneğin, küçük çocukların bulunduğu bir ev, lekeye karşı daha dayanıklı ve temizlenmesi daha kolay olan bir zemin kaplaması gerektirebilirken, gençlerin bulunduğu bir ev, çizilmeye karşı daha dayanıklı bir zemin seçeneğine ihtiyaç duyabilir. Elbette çocuklar yaşlanır, bu nedenle evinizi satmayı düşünmüyorsanız, uzun ömürlü bir zemin seçmek birincil hedeftir.

Ayrıca ahşabın rengine ve türüne göre döşemenizi seçebilirsiniz. Parlak kırmızı killi bir bölgede yaşıyorsanız, eve getirilen her kir lekesini gösterme olasılığı daha düşük olan bir zemin rengi seçebilirsiniz. Tavanlarda, duvarlarda ve döşemelerde kullanılanlar gibi, evinizde bulunan herhangi bir ahşabın renklerini de göz önünde bulundurun. Tam bir eşleşme bulamazsanız, tüm renklerin iyi bir şekilde koordine edildiğinden veya kontrast oluşturduğundan emin olun.

Bitmiş parke döşemeyi seçerken göz önünde bulundurmak isteyebileceğiniz başka bir şey, kurulabilme kolaylığıdır. Zeminleri kendiniz koymak isteyebilirsiniz; bu durumda, çok fazla teknik beceri gerektirmeden kolayca yapıştırılan veya birbirine oturan bir seçeneğe ihtiyacınız olabilir. Kendi zemin döşemenizi döşeme beceriniz veya isteğiniz yoksa, ücretsiz veya düşük fiyatlı kurulum sunan bir satıcıdan satın almayı düşünün.

Bitmiş parke döşemenizin fiyatı da önemli bir faktördür. Aşınma ve yıpranmaya karşı dayanıklı ve dayanıklı kaliteli zeminler isteseniz de, belirli bir bütçeye bağlı kalmanız da gerekebilir. Makul bir şekilde ne kadar ödeyebileceğinizi öğrenin ve bu fiyat aralığındaki seçeneklerinizi keşfedin. Doğru fiyata ve aynı zamanda istediğiniz kalitede bir şey bulamazsanız, yerel satıcınıza ödeme seçenekleri hakkında danışın.

Yerel perakendecileri ziyaret ederek doğru bitmiş parke döşemeyi bulun. Başlamak için bazı iyi yerler, özel döşeme zincirlerinin yanı sıra ev geliştirme mağazalarıdır. En iyi kurulum fiyatıyla en iyi teklifi aldığınızdan emin olmak için bir karar vermeden önce birden fazla satıcıya danışın. Ayrıca belirli ürünlerin ne zaman indirime girebileceğini veya özel promosyonların ne zaman sunulabileceğini sorabilir ve o sırada projenizi sürdürmek için bekleyebilirsiniz.