Bodrum Parkeleri ve Halıları

ahşap parke fiyatları

Bodrumlar, bir zamanlar ki gibi düşük tavanlı pis, soğuk hava depoları değildir. Bunun yerine, bodrumlar artık evinizdeki çok amaçlı alanlardan biridir. İnşa edilen yeni evlerin çoğu, kalbinizin istediği herhangi bir şey olarak kullanılmak üzere iyi yalıtılmış, kısmen yer üstü alanlardır. Bu şu soruyu akla getiriyor: Bodrum katına ne tür bir zemin döşeyeceğim?

Bodrum için en iyi zemin türü nedir?

Halı
Parke
Laminant

Ailenize en uygun döşeme tipini bulmak için evinizi, yaşam tarzınızı ve bodrum katınızın düzenini dikkate almak önemlidir. Her ev farklıdır, ancak bu faktörler sizin için en iyi zemin döşemesini belirler! Dikkate alınması gereken bazı faktörler şunlardır:

Çocuklar

Evinizin hiçbir alanı, çocukların dağınıklıklarının dökülmesine ve lekelerine karşı güvende değildir. İşaretleyiciler, meyve suyu veya atıştırmalıklar olsun, ailenize uygun bir zemin seçmek önemlidir.

Laminat veya parke döşemenin temizlenmesi kolay oldukları için en iyisi olduğunu düşünebilirsiniz - ancak bodrumlar soğuk olabileceğinden, özellikle kışın, çocukların oynaması için sıcak ve rahat bir zemine ihtiyacınız olacaktır.

Bodrum oyun odası olarak kullanılacaksa, halı en iyisidir.

Bodrumunuzun amacı, ne tür bir zemin döşeneceğini büyük ölçüde dikte edecektir. Alanı yatak odası, bar, ikinci oturma odası veya ofis olarak kullanıyor olun, herhangi bir karar vermeden önce ailenizin her üyesinin alanı nasıl kullanacağını düşünmek istersiniz.

Ofis veya Banyo

Eğer bodrum katınız ofis, bar, banyo veya her üçünün bir kombinasyonu olarak kullanılacaksa, laminat veya parke alana daha lüks bir görünüm verecektir, “Bunun bir bodrum katı olduğuna inanamıyorum” hissi. Sert yüzey döşemenin estetik olarak ve ayakların altında da soğuk hissedebileceğini unutmayın.

Yatak odası, Oyun odası veya Oturma odası

Bodrum katınızın aileniz ve arkadaşlarınız için mekân mekanı olmasını planlıyorsanız, rahat halı gitmenin yoludur. Çocuklarınız her zaman bir film izlerken yere oturması gereken ekstra bir arkadaşa sahip olacaklar ve nerede oturduklarından emin olacaksınız.

Konfor

En iyi yalıtılmış bodrumlar bile soğuk olabilir ve halı zeminlerinizi biraz daha rahat hissettirebilir. Sertağaç ve laminat, özellikle bu bodrum yatak odalarında veya oyun odalarında halı ile aynı sıcaklığı vermeyecektir.

Bar alanları ve banyolar için laminat uygun maliyetli ve dayanıklı bir seçimdir. Size halı ile aynı sıcaklığı vermez, ancak oda için daha parlak ve tanımlanmış bir son oluşturur. Yedeklemek için birkaç dolarınız varsa, ısıtmalı karo zeminler, özellikle yatak odaları varsa, bodrum katındaki banyoda ailenizle uzun bir yol kat edecektir.