Çağdaş Evler İçin En İyi Zemin Seçenekleri

parke

Modern bir tasarım estetiğini seviyorsanız, çağdaş bir evde yaşama şansınız vardır. Çağdaş tasarımın şık görünümü, fütüristik bir benzersiz lüks hissi veren modern evlerin modern tarzıyla son derece arzu edilir ve aranır. Ancak, çağdaş bir evin temiz çizgileri ve keskin kenarları için ne tür döşeme seçenekleri en iyisidir? Bunlar modern bir tasarıma ve stile sahip evler için en iyi zemin kaplama seçenekleridir.

Soluk Ahşap Zeminler

Ahşap zeminler ultra modern bir ortamda hala harika görünebilir, sadece daha sıcak tonlu geleneksel türlerden uzak durduğunuzdan emin olun. Kırmızı meşe gibi neşeli kırmızımsı kahverengi bir parke, rahat ve geleneksel bir görünüme kavuşabilir, ancak çağdaş tasarımın havalı şıklığı ile garip ve yersiz görünecektir. Ultra modern gitmek istiyorsanız, ultra solgun gitmelisiniz. Beyaz veya ağartılmış ahşaplar, modern tasarımın basit ve minimal doğasını somutlaştıracaktır, bu nedenle Beyaz Kül veya Beyaz Meşe gibi bir tür seçin. Modern tasarımın sosyal olarak bilinçli yönünü yakalayan bir seçenek bambu olacaktır. Bambu doğal olarak soluk renktedir ve yenilenebilir bir kaynak olduğu için döşeme seçiminiz hakkında iyi hissedebileceğiniz gibi iyi görünebilirsiniz.

Düşük Havlı Halı

Modern tasarım için bir başka harika döşeme seçeneği düşük havlı halıdır. Birçok evde bulabileceğiniz geleneksel peluş halıların aksine, düşük havlı halılar birçok çağdaş estetiğin daha azdır tutumunu yakalar. Düşük havlı halılar, yüksek havlı veya kesik havlı halılara göre daha dayanıklı ve esnek olma eğilimindedir, temizlenmesi daha kolaydır ve mobilyaların ağırlığı altında ezme ve ezilme olasılığı daha düşüktür. Sertağaçlarda olduğu gibi solgun tonlara sadık kalın ve modern bir tasarım kazananınız olacak.

Beton Zemin

Faydacı temaya uygun olarak, beton zeminler çağdaş mimarinin soğuk sert çizgileriyle mükemmel bir şekilde örülme eğilimindedir ve düşük bakım ve şık görünümlü olacak dayanıklı ve uzun ömürlü bir döşeme seçeneği sunar. Beton döşemenin endüstriyel görünümü geleneksel bir ortamda tuhaf görünebilir, ancak serin, soluk renkler ve modern tasarımın minimal estetiği ile beton, çok az maliyetle zeminlerinizi sıkıcıdan keskin kenara itebilir.