Doğal Taş Karo Döşeme Artıları ve Eksileri

ahşap parke fiyatları

Doğal taş karolar klas, popüler ve çeşitli tonlarda ve tarzlarda mevcuttur. Ancak, bu karoların hem iyi hem de kötü noktaları vardır. Taş karo döşemenin eviniz için iyi bir seçenek olup olmadığını öğrenmek için okumaya devam edin.

Artıları

Doğal taş karolar tartışmasız güzel. Onlar bir ev sıcak, hoş bir ortam vermek ve hemen hemen her tarzı ile iyi görünüyorsun. Dahası, doğal taş karolar çevre dostudur ve çevre ile ilgili endişe duyan ev sahipleri için idealdir.

Doğal taş sağlam ve dayanıklıdır. Seramik ve diğer malzemeler gibi kaygan değildir, bu da çocukları veya evcil hayvanları olan ev sahipleri için güvenli bir seçenek haline getirir. Bu fayanslar ayrıca evinizi kışın sıcak ve yazın serin tutmaya yardımcı olan makul miktarda yalıtım sunar.

Eksiler

Belki de ev sahiplerinin doğal taş karoları seçmemelerinin ana nedenlerinden biri yüksek satın alma maliyetidir. Diğer dezavantajlar arasında bazı doğal taş türlerinin kırılgan olması ve kolayca çizilebilmesi veya yontulabilmesi sayılabilir. Hasar meydana gelirse, düzeltilmesi zor olabilir. Bazı doğal taş türlerinin gözenekli olduğunu ve bu nedenle su hasarını veya lekelenmeyi önlemek için düzenli olarak bir sızdırmazlık maddesi ile işlenmesi gerektiğini belirtmek de önemlidir.

Doğal Taş Sizin İçin Uygun mu?

Mermer, kayrak, granit, traverten, kireçtaşı ve kumtaşı dahil olmak üzere birçok doğal taş türü vardır. Her taşın kendine özgü özellikleri vardır, bu nedenle eviniz için ne tür doğal taşların olduğunu bilmek için her birinin artılarını ve eksilerini düşünün.

Taşın yerleştirileceği odada iyi görünmesini sağlamak için renk ve stil gibi estetikler dikkate alınmalıdır. Demirin paslanabilmesi ve imkansız olmasa bile zor olan kırmızımsı izler bırakabilmesi nedeniyle taş karoların küçük demir lekeleri olmadığından emin olun.

Aynı zamanda, yangın güvenliği derecesi ve nem emme derecesi gibi faktörleri dikkate almak daha da önemlidir. Geçirimsiz dereceye sahip taş karolar en iyisidir çünkü bunlar su hasarını sürdürmeyecek ve temizlenmesi kolaydır. Yüksek kalitede olduklarından emin olmak için taşların sınıf seviyesini de kontrol ettiğinizden emin olun. Birinci sınıf taşlar en iyisidir, ancak ikinci sınıf taşlar sınırlı bütçesi olan ve birkaç küçük kusuru dikkate almayan ev sahipleri için iyi bir seçenektir.

Doğal taş döşemenin eviniz için doğru olup olmadığı sadece karar verebileceğiniz bir şeydir. Bu tür döşeme şu anda popüler olsa da ve seçim yapabileceğiniz birçok seçenek olsa da, doğal taşın dezavantajları vardır ve diğer döşeme türlerinden daha fazla bakım ve bakım gerektirebilir. Kaliteli taş alabildiğinizden ve evinizin tarzından uzaklaşmaktan ziyade geliştirilmesini sağlamak için uygun şekilde bakım yapabildiğinizden emin olun.