Döşemenizi Ne Zaman Değiştirmelisiniz

ahşap zemin kaplama

Döşemenin ne zaman değiştirileceğini bilmek her zaman mümkün değildir. Sertağaç üzerindeki çizikler tamir edilerek düzeltilebilir ve halı üzerindeki lekeler derin temizlikte giderilebilirken, daha yapısal veya derin hasarlar gerekli bir değişimin göstergesi olabilir.

Hasar Türü

Tüm katların değiştirilmesi gerekmez. Bazı katlar yeni görünmek için sadece biraz gençleşmeye ihtiyaç duyar! Ancak, zeminleriniz yırtılmış, eğrilmiş, kötü lekelenmişse veya büyük bir bölüm çatlamış ve kırılmışsa, yeniden kaplama en iyi karardır. Zemini geçici olarak düzeltmek için bazı çözümler bulabilirken, yepyeni zeminler almak için günün sonunda çok daha fazla ödeme yapmayabilirsin.

Yeniden kaplama projeleri, evinizin birçok giriş yolunun uzun süre açık kalmasını gerektirecektir. Yazın ölüyse veya kışın ölüyse, bazı rahatsız edici sıcaklıklarla uğraşmanız gerekebilir. Birçok ev sahibi ilkbaharı, yaz başlarını seçer veya daha büyük yeniden soğutma projelerine atlamak için düşer.

Sertağaç kurmakla ilgileniyorsanız, yılın zamanını dikkate almak daha da önemlidir. Sıcaklığa ve neme duyarlı ahşap zeminler, oluşan doğal kasılma ve genleşmeden hasar görme riski altındadır. Kış aylarında evinizde daha sıcak sıcaklıklara alışmamış olan zeminler, yaz aylarında genişleyebilir ve döşeme tahtalarınız arasında çatlaklar, talaşlar veya sırtlar oluşturabilir.

Hazır olduğunuzda!

Eviniz, iç tasarım ve kişisel stil ile denemeniz için bir alandır. Denemek istediğiniz bir eğilim varsa, devam edin ve yapın! Sertağaç için özel hususların yanı sıra, projenizi kendiniz ve aileniz için uygun olduğunda planlamalısınız. Bağlanması ve sabitlenmesi gereken bazı zemin türleri daha fazla zaman alırken, bazı çeşitler mevcut bir zeminin üzerine basitçe “yüzdürülebilir” ve daha az işçilik gerektirir. Müsaitliğinizi planlayın, bütçenizi oluşturun, sevdiğiniz bir stil bulun ve bizi arayın!