Mutfak Zeminleri İçin En Çok Kullanılan Malzemeler

ahşap zemin kaplama

Mutfak genellikle evdeki doğal toplanma yeridir. Yemekler bizi bir araya getiriyor ve bu nedenle doğru zemin kaplamasından başlayarak etkili bir mutfak tasarımına sahip olmak önemlidir. İşte sizin için doğru yeni mutfak zeminini bulmanıza yardımcı olacak bazı mutfak döşeme favorileri.

Parke döşeme

Sert ağaç evin hemen hemen her yerine yerleştirilebilir. Masif parke döşemeyi seçebilir veya mühendislik ürünü parke döşemeyi seçebilirsiniz. Her iki seçenek de mutfak zemini için iyi sonuç verir, ancak masif parke döşemeyi öneriyoruz çünkü zeminin ömrü boyunca birçok kez zımparalanabilir ve yeniden cilalanabilir. Bu, yeni sert ağacınızın tekrar tekrar yeni görünmesini sağlayacaktır! Bugün mutfağınızda güzel bir ceviz, akçaağaç, meşe veya kiraz seçin!

Doğal Taş ve Fayans

Taş ve karonun sadece banyoya ait olduğunu düşünebilirsiniz, ancak giderek daha fazla ev sahibinin mutfaklar için de bu güzel, doğal ve rustik döşeme seçeneğine yöneldiğini görüyoruz! Zarif mermer, arduvaz veya traverten karolar yerleştirin. Çok çeşitli renk ve yüzey seçenekleri mevcuttur. Taş döşeme ayağınız için oldukça zor olduğundan, birkaç iyi yerleştirilmiş alan kilimi kurduğunuzdan emin olun. Mutfaktaki doğal taş döşeme, evinizin bu merkezini tamamen dönüştürebilir!

Lüks Vinil Döşeme

Vinili düşündüğünüzde aklınıza 70'lerden plak ve araba iç mekanları gelebilir, ancak vinil aynı zamanda çok popüler bir döşeme malzemesidir! Bu temizlemesi kolay, dayanıklı döşeme seçeneği, bütçenizi sarsmadan istediğiniz görünümü elde etmenize yardımcı olabilir. Vinil döşeme, doğal taş döşeme, parke döşeme gibi görünebilir veya hayal edebileceğiniz herhangi bir düz renkte döşenebilir. Parlak yeşil zeminlerle mutfağınıza biraz renk katmak ister misiniz? Vinil, mutfağınızda tam da aradığınız şey olabilir!