Evcil Hayvan Dostu Zeminler

ahşap parke fiyatları

Aileye yeni bir arkadaş edinmenin bazı sakıncaları olabilir ve döşeme bir evcil hayvanın evinize uygun olup olmayacağının belirlenmesinde önemli bir husustur. Evcil hayvan saiplerinin hem kendileri hem de sevimli dostları için aşağıdaki döşeme seçeneklerini düşünmesinde yarar vardır.

Laminant

Laminat, taklit amaçlı, genellikle sert ahşaba benzeyen, koruyucu bir yüzey tabakasının altında foto-gerçekçi bir baskı tabakasına sahip güvenilir bir sentetik malzemedir. Laminatın temizlenmesi kolaydır, suya dayanıklıdır ve evcil hayvanların sürdürdüğü çizik, gerçek parke ile karşılaştırıldığında çok daha az fark edilir olacaktır. Bununla birlikte, ömrü genellikle sert ahşaptan daha kısadır, yani laminatınızın güvenilirliğine rağmen, istediğinizden daha erken değiştirilmesi gerekebilir.

Karo Halı

Halı sadece duvardan duvara kurulum için değil, karo formunda gelir! Halı karoları, evcil hayvan konforu için halı yumuşaklığına ve evcil hayvan güvenliği için mükemmel çekişe sahiptir. Halılar evcil hayvanların lekelenmesine karşı savunmasız olsa da, halı karoları ile ilgili temiz olan şey, hasar durumunda kolayca değiştirilebilmeleridir! Halı karolarında kalıcı leke veya pençe hasarı varsa, bozulmamış döşemeye dönmek için karoyu değiştirin.

Vinil

Halı karo ile aynı şekilde değiştirilemese de, vinil esneklik için tasarlanmıştır. Boyama, çizilme ve diğer yaygın evcil hayvan hasarı, evcil hayvan dostu döşemedeki en zor seçenek olan geçirimsiz vinil ile karşı karşıyadır. Laminattan daha dayanıklı ve uzun ömürlü olan vinil, dayanıklılığı, çekişi ve bakım kolaylığı için mutlu evcil hayvanlar dahil etmek isteyen evlerde en iyi seçenektir.