Evinizi Serin Tutmak İçin En İyi Zeminler

ahşap zemin kaplama

Bu zeminler, sıcak iklimler ve sıcak yazların yaşandığı bölgelerdeki ev sahipleri için mükemmeldir. İşte en iyi seçimlerimizden bazıları!

Seramik ve Porselen Karo

Seramik, özellikle bir oda doğrudan güneş ışığında değilse harika bir seçenektir. Panjur kullanmak ve fayanslarınızı güneşten uzak tutmak odanızın serin kalmasına yardımcı olacaktır. Seramik ve porselen karolar, doğal taş karolara göre daha uygun fiyatlı olmaları nedeniyle iyi bir seçenektir. Birçok seramik karo, traverten veya hatta parke gibi daha lüks döşeme malzemelerini bile taklit eder. Greensboro'da yaşadığımız daha soğuk kışlar için, radyant ısıtma ayaklarınızı sıcak tutmaya yardımcı olabilir. Seramik ve porselen de suya çok dayanıklıdır, bu nedenle banyo dahil olmak üzere evinizde mükemmel olacaktır.

Doğal Taş Karo - Kayrak, Traverten, Mermer, Granit

Doğal taş karolar da bir ev serin tutmak için çok popüler. Arduvaz veya granit gibi bazı taşlar serinletici dokunuşuyla bile bilinir. Çok dayanıklıdırlar, ancak bazı çeşitlerin lekelerden ve su hasarından korunmaları için her iki yılda bir mühürlenmesi gerekebilir. Her taş türünün kendine özgü artıları ve eksileri vardır, bu nedenle seçeneklerinizi daraltmanıza yardımcı olmak için seçeneklerinizi bir uzmanla tartıştığınızdan emin olun. Tasarım Ortaklarımız, eviniz için mükemmel kararı vermenize yardımcı olabilir.

Parke

Ahşap zeminler, özellikle doğrudan güneş ışığında değilse, evinizin serin kalmasına ve dokunuşta serin hissetmesine yardımcı olabilir. Ayrıca halı kadar ısı tutmazlar. Daha açık renkli bir leke veya tür seçin, çünkü daha açık renkli ahşap ve renkler güneş ışınlarını emmek yerine yansıtmaya yardımcı olabilir. Bu döşeme malzemesi yazdan sonra bile iyi çalışacaktır, çünkü sonbaharda veya kışın aşırı serin hissetmeyecektir.

Döşeme, evinizin sıcaklığının düzenli tutulmasına yardımcı olmak için evinize önemli bir yatırım olabilir. Tüm yıl boyunca eviniz için en iyi döşeme seçeneğini bulduğunuzdan emin olun.