Prefinished Parke Zeminler Nelerdir?

ahşap zemin kaplama

Prefinished parke zeminler, fabrika ortamında bitirilen ve daha sonra kuruluma hazır olarak müşterilere dağıtılan bir zemin kaplama türüdür. Önceden bitmiş parke zeminlerin popülaritesi artıyor ve bitmemiş muadillerine göre çeşitli avantajlara sahip. Bitmemiş parke zeminler daha dayanıklıdır, montajı daha kolaydır ve bitmemiş parkeden daha iyi bir görünüm sağlar.

Bitmemiş parke zeminlerin başlıca avantajlarından biri, bitmemiş parkeden daha dayanıklı olmalarıdır. Bitmemiş parke ile ahşap monte edilir ve ardından yerinde bitirilir. Montajcılar ahşabın üstünü kaplamak için bir poliüretan kaplama kullanacaktır. Önceden bitmiş zeminlerin çoğunda, döşemeyi bitirmek için alüminyum oksit adı verilen bir madde kullanılır. Alüminyum oksit, poliüretan ciladan çok daha serttir.

Kaplamada alüminyum oksit kullanıldığında, ahşabın çizilme veya ezilme olasılığı çok daha düşük olacaktır. Bu, ahşabın uzun yıllar iyi görünmesini sağlayacaktır. Bir poliüretan kaplama ile ev sahibi, yeni gibi görünmesini sağlamak için ahşabı birkaç yılda bir yenilemek zorunda kalabilir.

Bitmemiş ahşaba kıyasla montajının çok basit olması, önceden bitmiş parke zemin kullanmanın bir başka avantajıdır. Bir kişi bitmemiş ahşap satın aldığında, ahşabın ortama alışmasına izin vermeli, her şeyi odadan çıkarmalı ve ardından ahşabı yerleştirmelidir. Ardından tesisatçı ahşabı boyamalı, lekenin kurumasını sağlamalı ve ardından poliüretan ile bitirmelidir. Çoğu durumda, bu işlem birkaç gün sürer ve bu süre boyunca ev sahipleri rahatsız edilmek zorunda kalır.

Önceden bitmiş parke zeminler ile ahşap kolayca kurulabilir ve ardından aynı gün kullanılabilir. Ev sahiplerinin evin dışında olmasına gerek yoktur ve bu tür ahşaplar çok hızlı bir şekilde döşenebilir. Bu, ev sahiplerinin alanı bitmemiş ahşapla yapabileceklerinden çok daha hızlı kullanmalarını sağlar.

Bitmiş ahşabın kullanılması da ev sahibine güzel bir görünüm sağlar. Bitmiş ahşap, çeşitli dokular, boyutlar, stiller ve renklerde gelir. Bu, ev sahiplerinin kendileri için benzersiz ve doğru bir görünüm seçmelerini sağlar. Önceden bitmiş bir ahşap zemin üzerindeki kaplama, genellikle yerinde bitmiş ahşaptan çok daha temiz ve daha iyi görünür. Bu ahşap türü ile tozlu bir evin içinde değil, tozsuz bir fabrikada kontrollü bir ortamda terbiye yapılır.