Tarkett Statik İletken Zemin Kaplamaları

Kompakt homojen serilerle renk uyumlu olan Tarkett statik disipatif ve statik iletken zemin kaplamaları, ameliyathaneler, bilgisayar odaları ve elektronik kasalar gibi hassas ortamlar için esnek, yüksek performanslı bir çözüm sunar. Yönsüz desenlerden oluşan çekici seri, döşeme kolaylığı, az bakım ve olağanüstü dayanıklılık sunar.

 iQ TORO SC : Toro SC mükemmel aşınma dayanımı (Aşınma Grubu T) ve temizleme özellikleri için iQ PUR ile güçlendirilmiş homojen, iletken, esnek zemin kaplamasıdır. Gelişmiş iletkenlik özellikleri, sürekli ürünün içinden geçen siyah karbon tanecikleri ve saf karbon tabanı ile sağlanır. Rulolar, standart zemin kaplama yapıştırıcısı ile döşenir. Karolar ve bakır şeritler her zaman iletken yapıştırıcı gerektirir. Tarkett tarafından geliştirilen iQ PUR ve hammadde yapısı sayesinde iQ zemin kaplamalarının güçlü avantajlarını iQ Toro SC da taşır. iQ Toro SC, 10 renkte satılan yönsüz desene sahiptir. Seri, Tarkett’in diğer homojen zemin kaplamalarıyla renk uyumludur. Elektronik ve petrokimya endüstrileri, ameliyathaneler, bilgisayar odaları, steril odalar ve benzer alanlar, iQ Toro SC’nin uygulama alanları arasındadır.

 iQ GRANİT SD : iQ Granit SD, homojen, esnek, sürekli olarak statik yayılım kontrollü zemin kaplamasıdır. Mükemmel aşınma dayanımı ve temizleme özellikleri için iQ PUR ile, en son teknoloji kullanılarak üretilmiştir. Bu da estetik açıdan hoşa giden bir ürünün yanı sıra sağlam ve güvenilir iletkenlik sağlar. IEC 61340-4-1’e göre, iQ Granit SD bir DIF ürünü yani Statik Yayılımlı Zemin Kaplama olarak sınıflandırılmaktadır. Desenler yönsüzdür. Rulolar sıradan zemin kaplama yapıştırıcısı kullanarak döşenir. Karolar her zaman iletken yapıştırıcı kullanarak döşenmelidir. Bakır şeritler üzerinde iletken yapıştırıcı gerekir.

 PRİMO SD : Server odası, bilgisayar odaları, laboratuvar vb. statik kontrol gerektiren odalarda kullanılan yarı iletken zemin kaplaması Primo SD, Premium Koleksiyonu ile %100 renk uyumlu olması sayesinde, proje kapsamında gereken farklı teknik ihtiyaçlar için (akustik, kaymaz, kompakt vb.) tek bir karteladan malzeme seçimi yapabilmenizi sağlar.

 LİNOLEUM XF² SD STATİC DİSSİPATİVE : Tarkett, daha güvenli ve sağlıklı çalışma alanları oluşturmak için, statik disipatif linolyum serisini sunar. IEC 61340-4-1 Standardına uygun olarak geliştirilen, xf yüzey koruması ile güçlendirilmiş statik disipatif linolyum serisi, zemine yayılan elektriği güvenli bir şekilde dağıtılımını sağlar, kullanım ömrü boyunca yüksek performans sunar. Tıbbi laboratuvarlar, ameliyathane ve görüntüleme alanları, ar-ge laboratuvarları, endüstriyel laboratuvarlar, server odaları için ideal bir çözüm sunar. Bakır bara ve kondaktif yapıştırıcı ile uygulanır.

 LİNOLEUM CONDUCTİVE XF² : Tarkett, elektrik yükü bulunan özel alanlar için kondakfit linolyumu sunar. IEC 61340-4-1 kondaktif ürün standartına uygun Linoleum Conductive xf² elektrik yükünü boşaltan güvenli bir seçenek sunarken sahip olduğu özel yüzey koruması ile aşınma ve lekelere karşı mükemmel dayanım göstermektedir. Yenilenebilir doğal malzemelerden elde edilen Linoleum, daha az işçilik ve deterjan/kimyasal madde kullanımı gerektirerek bakım avantajı sunuyor. Kullanım ömrü boyunca kondaktif kontrol sağlayan Linoleum Conductive xf² server odalar, görüntüleme alanları, hassas elektronik cihazların bulunduğu laboratuvarlar için mükemmel bir çözüm olan Linoleum Conductive xf², bakır teller ve uygun yapıştırıcılar ile kolayca uygulanıyor.